SELENA GOMEZ

8. července 2015 v 14:26 | Aneta

NEWS
novinky
filmy, seriály
DISCOGRAPHY
alba, písně
TIMELINE
časová osa
BOYFRIENDS
vztahy
tetování
PROJECTS
projekty
AWARDS & NOMINATIONS
ocenění a nominace
MISCELLANEOUS
osobní fotografie

Selena Marie Gomez se narodila 22. července 1992 ve městě Grand Praire ve státě Texas, USA. Selena je ameriká zpěvačka, herečka, módní návrhářka, která má i svojí vlastní módní značku Dream Out Loud, a dále potom i textařka. Narodila se bývalé divadelní herečce Mandy Teefey, která byla původem z Taliánska a Richardovi Joel Gómez, který pravděpodobně pochází z Mexika. Její rodiče se rozvedli, když ji bylo pouhých pět let. Její matka si brzo potom vzala Briana Teefeyho. Selena není jedináček, má mladší sestru Gracie. Ohledně studia, Selena odmaturovala a ukončila střední školu v roce 2010, na vysokou školu podle všech informací Selena nenastoupila a ani to v budoucnosti nemá v plánu.

Svoji hereckou kariéru odstartovala už velmi malinká, když si zahrála v seriálu Barney & Friends, kde hrala malou holčičku Giannu. Tady se například seznámila se zpěvačkou a herečkou Demi Lovato. Chvilku po-té se objevila ve filmu Spi Kids 3D, a nebo v seriálu Brain Zapped. Celý její život, dá se říct, změnil roku 2004, když jela na kasting Disney Channel, a jak jistě víte, dostala hlavní roli Alex Russo v seriálu Wizard of Waverly Place, který ji proslavil úplně po celém světě. Dále ještě dostala roli v seriálu Hannah Montana, a nebo The Suite Life of Zack and Cody, ale to byli pouze menší role na pár lidí. Od té doby začala Selena dostávat další a další nabídky na hlavní role ve filmech, objevila se například ve filmu Another Cindrella Story, Princess Protection Program, kde se opět setkala s Demi Lovato. Mezi její nejnovější filmy patří Spring Breakers, kde si zahrála s herečkou Vanessou Hudgens, a nebo Ashley Benson. Dále natočila film the Getaway, Behaving Badly nebo Rudderless a mnoho dalších!

K její zpěvecké kariéře, ta začala o něco později a to konkrétně v roce 2009, kdy Selena vydala své první album společně se skupinou The Scenes, album se nazývá Kiss and Tell. Její druhé album má název A Year Without Rain, třetí When The Sun Goes Down, čtvrté Stars Dance, z kterého pocházejí jedny z největších hitů, jako například Slow Down, a nebo Come and Get It. V roce 2013-2014 uspořádala své prvné celosvětové turné, které neslo název právě po čtvrtém albu Stars Dance World Tour. V roce 2014 Selena vydala již své páté album a prozradila, že nese název For You a už z něj vyšla i první píseň s klipem, která má název The Heart Wants What It Want, kde Selena veřejně promluvila o jejím nešťastném vztahu s Justinem Bieberem. Toto album obsahuje největší hity za celou její kariéru a pouze tři nové písně. V letošním roce 2015 plánuju vydat Selena další album ve spolupráci s hudební společností Interscope, ze kterého pochází již první vydaní singl 'Good For You', ke kterému vyšel již i videoklip.

Selena například spolupracuje s organizací UNICEF a má taky svoji vlasní módní značku Dream Out Loud, kde každou sezónu vydává nové oblečení, boty a doplňky, které si sama navrhuje. Dále taky spolupracovala a pořád spolupracuje se společností Adidas Neo, a nebo Nicole by OPI, kde má svoji vlastní kolekci láku nejrůznějších barev.


© SelenaGomez.blog.cz 2015
 


Aktuální články

Reklama